Blog

Koronada Evlilik Törenleri

Sadece ülkemiz değil tüm dünya oldukça zor günler geçiriyor. Tüm hayatımızı alt üst eden pandemi nedeniyle pek çok etkinlik bir bir iptal ediliyor ve çeşitli kısıtlamalarla düzenleniyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun ortak çalışmalarıyla çeşitli önlemler sunuluyor. Bu önlemlere uyarak evlilik törenlerimizi düzenlemek mümkün. Yerel yönetimlerin aldığı aksi bir karar olmadıkça tabi ki.

Her ne olursa olsun bizler Maske+Mesafe+Temizlik kurallarına hayatımızın her aşamasında olduğu gibi kız isteme ve söz nişan günlerinde de muhakkak uymalıyız. Aksi halde bu güzel günler çeşitli olumsuzlukların yaşandığı günler haline gelebilir.

Söz nişan organizasyonu düzenlerken davetliler arasında kronik rahatsızlığı bulunan ve 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz kesinlikle olmamalı. Az kişinin katılımıyla da bu törenleri mümkünse açık havada düzenlemek mümkün.

  • Maske: Katılımcıların tamamı maske takıyor olmalı
  • Mesafe: Gerek oturma düzeni gerekse de fotoğraf çekimi sırasında sosyal mesafe korunmalı
  • Temizlik: Hem eller 20 saniye boyunca sabunla yıkanmalı hem de dezenfektan veya 80 derece üzeri kolonyayla eller temizlenmeli.
  • El öpme, kutlama, sarılma gibi unsurlara her ne sebeple olursa olsun yer verilmemeli. Bu konuda da büyüklerimizin muhakkak anlayış göstermesi ve alınganlık etmemesi gerekiyor.
  • Az sayıda katılımcıya yer verilmeli.

Yukarıdaki tüm kurallara her tören ve organizasyonda yer vermek gerekiyor. Aslında koronavirüs nedeniyle bu kurallar hayatımızın her alanında yer almalı. Herkesin kendisini ve sevdiklerini düşünerek hareket etmesi gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı ve yerel yönetimler tarafından belirlenen tüm kurallara uyarak, bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.

İletişim: