Blog

Söz Hazırlığı

Birbirine aşık insanların ömür boyu birlikte olmak için aldıkları kararı aileleri açıklamasının ardından her iki taraf birbirlerini ziyaret eder. Böylelikle aileler tanışır ve kaynaşmış olur. Bu kaynaşma sırasında ailelere gelin ve damat adaylarının birbirlerine karşı olan sevgi, saygı ve sadakatini görme imkanıda doğmuş olur.

Yöreden yöreye değişmekle beraber söz hazırlığı sırasında her iki tarafta bohça hazırlayabilir. Erkek tarafı gelin bohçası, kız tarafı damat bohçası hazırlar.

Aileler tanıştıktan sonra ilk fırsatta erkek tarafı, kız tarafına ziyaret talebinde bulunur. Bu ziyaret sırasında kız isteme töreni gerçekleşir. Kız isteme töreni sırasında kullanılan cümlelere hepimiz aşinayız “Allahın emri Peygamberin kavliyle kızınız …., oğlumuz … istiyoruz!”

Gelin tarafından gelen “Verdik gitti!” vb sözler sonrası damat adayına tuzlu kahve ikram edilir. Tabi burada tuzun oranını iyi ayarlamak gerekir. Tuzluktan azcık serpiştirmek yeterli:)

Mutlu Son Atölyesi tarafından sizler için özenle hazırlanan damat fincanı ürünlerini görmek için dilerseniz instagram sayfamız olan @mutluson.atolyesi hesabımızı dilerseniz de damat fincanı modelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bazen kız isteme töreni ile söz aynı anda yapılır. Böyle bir durumda damat adayı da bir kez tuzlu kahve tatmış olur:)

Söz Hazırlıkları

Kız isteme töreni sonrası düzenlenen söz törenine hazırlık yapılırken; söz yüzükleri alınır, elbise alınır, söz masası hazırlanır. Söz hazırlıkları yapılırken söz masası süslemek için ihtiyacınız olan jardinyer setleri ve pleksi isimlik ile söz tepsisi modelleri Mutlu Son Atölyesi tasarım ekibi tarafından size özel hazırlanmaktadır.

Söz tepsileri ve jardinyer setleri ile damat fincanları arzu ettiğiniz renkte çiçek ve kurdeleler ile size özel olarak tasarımcılarımız tarafından hazırlanmaktadır.

Söz hazırlıkları yaparken ihtiyacınız olan;

  • Söz tepsisi
  • Damat fincanı tepsisi
  • Pleksi isimlik
  • Jardinyer seti
  • Söz hediyelikleri

Mutlu Son Tasarım atölyesi tarafından size özel olarak hazırlanmaktadır. Ürünlerimizin tamamını görmek için @mutluson.atolyesi instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz!

İletişim:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir